Op zaterdagochtend vroeg je bed uit is niet echt iets was de gemiddelde Sixtyseven’er graag doet. Maar deze zaterdag was het een aantal collega’s toch gelukt om negen uur ‘s ochtends ‘fris en fruitig’ te verschijnen in Beverwijk. Snel nog even een ontbijtje scoren bij het benzinestation, want daar hadden we dan net geen tijd voor gehad. En vervolgens wachten op de fotograaf. Deze ochtend hadden we een fotografieworkshop geregeld in eigen studio. Leuk! Van een ware professional met een indrukwekkend portfolio de kneepjes van het vak leren. Daar kom je als fotografie-fanaat echt wel vroeg je bed voor uit!
Patrick Nagtegaal is een ware kunstenaar als het aan komt op het maken van kwalitatief hoogstaande foto’s. Voor de rebranding van onze klant Paramelt hebben we al dankbaar gebruik gemaakt van zijn talent. Om zelf ook het beste uit onze eigen materialen uit de fotostudio te halen, onze kennis te vergroten en natuurlijk om gewoon eens leuk met elkaar aan de slag te gaan met lampen en camera op een zaterdagochtend, was Patrick de aangewezen persoon om deze dag te leiden.
De broodjes op, de koffiepot mee naar boven, tijd om aan de slag te gaan! Op naar onze rommelzolder annex fotostudio. We zijn gestart met het onderwerp ‘packshot’, ofwel productfotografie en deel twee van de ochtend stond in het teken van portretfotografie. Voor ons de twee meest voorkomende onderwerpen. Na een leuke introductie over het benaderen van een opdracht voor het fotograferen van producten, het gebruik maken van licht en het optimaal instellen van de camera werden de eerste foto’s geschoten. Doordat de camera direct aan een computer was verbonden konden we het resultaat direct bekijken. En bij elke opname had Patrick een bruikbare tip. Bijvoorbeeld hoe de schaduw minder hard kan worden gemaakt door het gebruik van reflectieschermpjes. Of hoe een champagneglas de mooie belijningen in het glas krijgt door, hoe simpel kan het zijn, twee zwarte velletjes papier naast het glas te zetten.
Het enthousiasme steeg met de minuut en met elke nieuwe tip van Patrick. Tijdens een korte pauze met een warm broodje kroket werden al snel de plannen gemaakt om de studio eens aan te pakken en nog beter in te richten. En ook nam Patrick de tijd om zijn portfolio te laten zien en uit te leggen hoe de shots zijn gemaakt. We zijn zelden met z’n allen zo stil geweest.
Na uit te hebben gevochten wie het laatste broodje kroket mocht hebben werd de studio ingericht voor deel twee van de dag. Portretfotografie. Collega Maarten werd omgedoopt tot model. Ook bij het fotograferen van mensen kwam het aan op de kleine tips, nieuwe inzichten en waardevolle ‘weetjes’ die de foto’s zo mooi mogelijk maken. En het werd snel duidelijk dat Patrick echt een licht-kunstenaar is. Spelen met lichtsterkte, -invalshoeken en -reflectie leverde elke keer weer een “Wow!” op. Het werd bijna een mix tussen fotografieworkshop en natuurkundeles.
De tijd vloog voorbij en voor we het wisten was het 2 uur geworden. Helaas om de lampen uit te zetten en af te dalen naar de werkvloer. En aangezien het zaterdag was bleven we hier niet langer dan nodig hangen. Vol enthousiasme en met nieuwe plannen om de eigen camera’s ook weer uit het stof te halen vertrokken we weer naar huis. We mogen terugkijken op een ontzettend leuke en leerzame dag.
En Patrick: nogmaals bedankt!